גרסה להדפסה
דרושים מתנדבים
לפרטים לחץ כאן

«מרץ 2019»
אבגדהוש
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24 25 26 27 28 29 30
31

מידע

שתף |

מידע ליוצאים למזרח הרחוק

Magic Mashroom (פטריית הקסם) היא פטריית הזיה קטלנית הגדלה ברחבי המזרח הרחוק וגם בדרום אמריקה. ישראלים רבים חושבים ששום נזק לא ייגרם להם מטעימה חד פעמית של הפטרייה. במיוחד, אם יש איתם עוד חבר או עוד חברה שדואגים ש"לא יעשו שטויות". לא רק שהם טועים טעות מרה, הם מוכיחים עד כמה הבורות שלהם בנושא עצומה: כבר דווחו מקרים טעימה אחת מן הפטרייה גרמה לנזק. מצב רוח מרומם יכול להתבטא פתאום בהזיה קשה, בהתקף חרדה, פרנויה, תוקפנות בלתי מוסברת או – לחלופין – בהתכנסות עצמית ובניתוק מהסביבה. התגובה לסם המצוי בפטרייה הינה אינדבידואלית.

אצל חלק מהטועמים עלול "הקסם" המפוקפק לגרום לפסיכוזות קשות ולמחלות נפש, זמן רב אחרי חזרתם ארצה... פתאום אחרי הטיול ובלי שום התראה מוקדמת, אתה נתקף בהבזקי הזיות , מעין "פלשבקים" הזהים לעתים בעוצמתם לאלה שנגרמו בעת האכילה. תדעו שטריפ שהיה רע עלול לחזור בנסיבות אחרות, ובמיוחד במצבי מצוקה, כטריפ מפחיד מאוד. תגידו אתם, על כמה אנשים כאלה שמעתם? כאלה שהפכו פתאום ל"זומבי" מנותק, שהוטסו בדחיפות לארץ לקבלת טיפול רפואי, שהטיול שלהם במזרח הרחוק נגמר במחלקה סגורה? הכל בגלל שטעמו אומלט עם "פטריות קסם" או חצי טבליית אקסטזי או שפיץ (רבע) טריפ ל.ס.ד... יש עשרות סיפורים עם אלה ש"להם זה קרה". על אלה שחטפו את "הפליפ" ועד היום הם רואים "סרטים" שלא עוזבים אותם. זה יכול, באותה מידה בדיוק, לקרות גם לכם. סמים הם עסק מסוכן בכל מקום בעולם, אבל במזרח זהו עסק מסוכן במיוחד.


נזקי גואה: ביקור ראשון בכפר השרוטים, כפר שיקום ישראלי יחיד מסוגו בעולם לתרמילאים שנפגעו נפשית.

מאת: מרדכי חיימוביץ´, כתב מעריב

מטופלת: "הטריפ נתפס לי חזק מאוד. כל המשברים עלו, ואז חברה שלי נכנסה לחדר, נכנסתי בה בכל הכוח, לא חשבתי על כלום, חנקתי אותה עד שנהיו לה סימנים כחולים על הצוואר. אם לא היו מפרידים ביננו הייתי הורגת אותה.

מעריב, סופשבוע, 2001הרבה ישראלים הכירו את הסמים דרך המדריך החביב או נהג הטוק טוק

"בוקר בהיר אחד", כמו שאומרים, מציעים לך הנהג, המדריך או הזקנה החביבה מהמסעדה המקומית לקנות "חומר משובח". והרי זה פלא – מספר שעות בלבד אחרי שקנית את החומר, המשטרה המקומית פושטת עליך. מסתבר שהמדריך החביב לא היה כל כך חביב – בנוסף לכסף שהרוויח ממך על החומר, הוא מקבל תגמול מכובד מהמשטרה על שהסגיר אותך, "הפושע", לידי החוק. ואז מתחיל הסיוט האמיתי. ברוב מדינות המזרח קובע החוק כי: "כל המחזיק בסם – דינו כסוחר סמים". בהודו למשל, מי שנתפס שברשותו מעל 5 גרם חשיש מואשם "בסחר בסמים". העונש על כך נע בין 10 ל- 20 שנות מאסר בכלא וקנס כספי גבוה. מהרגע שנעצרת ועד שתגיע לשופט יעברו בדרך כלל ימים ארוכים בבית מעצר דחוס, צפוף ושורץ מחלות. בתאילנד העונשים חמורים ביותר לגבי שימוש וסחר בסמים. העונש על החזקת מריחואנה "לשימוש עצמי", למשל, יכול להגיע עד ל- 5 שנות מאסר. העונשים על סחר בסמים נעים בין 25 עד 100 שנים בכלא, או אפילו עונש מוות.שתי צעירות נעצרו עם 2.5 קילו גראס
מאת: עמיר בן דוד, כתב "ידיעות אחרונות"

הישראליות נעצרו בדרכם ממנאלי שבצפון הודו לבירה ניו-דלהי, והגראס נתפס בתוך כיס פנימי בתיק שנשאו עימן. הישראליות ניסו לברר מה העונש הצפוי להן, וביקשו כי ימליצו להן על עורך דין טוב. כששמעו שהדבר עלול לעלות כסף רב ויתרו השתיים על הרעיון, וביקשו שלא יודיעו להוריהן על המעצר. במברק למשרד החוץ בירושלים כותבת הקונסולית כי צפוי להן מעצר ארוך...
ידיעות אחרונות, יוני 2001הטרק של הישראלים שהכירו את הצ´ארס (חשיש) או הגאנג´ה (מריחואנה)...

אם אתם עדיין ספקנים, אולי כדאי שתצאו ל"טרק מיוחד" – מסלול ישראלי עגום המשתרע לכל אורך המזרח הרחוק. שם תוכלו למצוא תרמילאים ישראלים הפזורים, בבתי המעצר במנדי, בבתי כלא בבנקוק ובצינוקים של גואה וגם במקומות נוספים. תשאלו אותם אם זה היה שווה את זה: להנמק בתא קטן ומנותק מהעולם החיצון, להפסיד את החברים, להפסיד את המשפחה, להפסיד את העתיד... נכון, תחושת החופש במזרח היא עצומה ומשכרת. הפיתוי לנסות, לגעת, לטעום – הוא גדול, והוא גם תובע קורבנות רבים. טריפים, אקסטזי, הרואין, אופיום ותערובות קטלניות של סמים שונים מצויים בשפע. המחיר זול, הסמים זמינים, "הכל מותר"... עד שמסתבכים. ואז, מתחילים לשלם – ביוקר. רק אז מגלים ש"החומר המשובח" ההוא שמכרו לכם, היה חומר אחר לגמרי, טבול בחומרים כימיים מסוכנים ולעיתים גם רעילים ממש. אז תגידו אתם: זה שווה?בעצם... מי צריך את זה?

כל מה שנותר לנו לומר לכם עכשיו הוא: תהנו, תעשו חיים ושיהיה לכם בסבבה. זה הזמן להשתחרר, לנקות את הראש, למצוא אהבה בשקיעה המדהימה של חופי קופנאן, לצלול לעולם אחר בריפים של סידני ולטפס לפסגות העולם בהרי ההימליה. החופש הזה הוא החופש שלכם. החופש הזה הוא נכס יקר. אל תתנו לפטרייה ושכמותה להרוס לכם אותו.
גרסה להדפסה
© כל הזכויות שמורות 2006 ל הרשות למלחמה בסמים והאלכוהול באר שבע
קידום באינטרנטפרסום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט