גרסה להדפסה
דרושים מתנדבים
לפרטים לחץ כאן

«מרץ 2019»
אבגדהוש
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24 25 26 27 28 29 30
31

מידע

שתף |

חוק המאבק באלכוהול

1. מדובר ביישום השלב הראשון של החקיקה במסגרת התוכנית הלאומית לצמצום שתייה לא אחראית של אלכוהול אותה יזם ומוביל השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ.

2. מרכיב מרכזי בחוק - איסור שתיית אלכוהול במקום ציבורי:

•החוק מסמיך שוטר, אשר יש לו יסוד סביר להניח כי אדם השותה משקה המכיל אלכוהול או בכוונתו לשתות במקום ציבורי (כולל ברכב הנמצא במקום ציבורי ) וכי שתיית המשקה עלולה להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלום הציבור או בביטחונו, השוטר רשאי לתפוס או להשמיד את המשקה או את כלי הקיבול שלו, לרבות שפיכה מיידית של המשקה והשלכת כלי הקיבול לפח. סעיף זה מתייחס לכל שעות היממה !

•החוק קובע כי אדם המחזיק משקה המכיל אלכוהול בכלי פתוח במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי, בין השעות 21:00 ל 06:00 , חזקה (כלומר אין צורך בהוכחת הסבירות) כי בכוונתו לשתות את המשקה וכי שתיית המשקה עלולה להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלום הציבור או בביטחונו, רשאי השוטר לתפוס או להשמיד את המשקה או את כלי הקיבול שלו, לרבות שפיכה מיידית של המשקה והשלכת כלי הקיבול לפח. אלא אם הוכח אחרת להנחת דעתו של השוטר.

•בכל הקשור לקטינים החוק מחמיר וקובע כי בכל שעות היממה, די בכך שלשוטר יש יסוד סביר להניח כי הקטין שותה משקה משכר במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי, או כי הוא מחזיק משקה ובכוונתו לשתותו, רשאי השוטר להחרים את המשקה או להשמידו.

3. הגדרות:

משקה משכר/אלכוהולי משמעותו בחוק כל משקה המכיל 2% אלכוהול ומעלה.

מקום ציבורי: כפי שהוגדר בחוק מקום, דרך, בניין או אמצעי תעבורה שיש באותה שעה לציבור זכות או רשות של גישה אליהם.

4. עוד לפני החוק החדש חל איסור גורף על מכירת אלכוהול לקטינים. בחוק החדש ישנה הרחבה ולפיה:

•מי שקונה אלכוהול עבור קטין או מי שמספק אלכוהול לקטין עובר על החוק ודינו חצי שנת מאסר.

החוק קובע כי מי שמכר , הגיש או סיפק משקה משכר לקטין חזקה עליו שהיה מודע לכך שמדובר בקטין אלא אם הציג לו תעודה לפיה אינו קטין.
גרסה להדפסה
© כל הזכויות שמורות 2006 ל הרשות למלחמה בסמים והאלכוהול באר שבע
קידום באינטרנטפרסום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט