גרסה להדפסה
דרושים מתנדבים
לפרטים לחץ כאן

«דצמבר 2018»
אבגדהוש
1
2 3 4 5 6 7 8
9 1011 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

מידע

שתף |

סמי פיצוציות


הסמים הנמכרים בימים אלו בפיצוציות הם בעיקר כימיקלים המיוצרים באופן מלאכותי ב"מעבדות" לא חוקיות, ללא כל פיקוח רפואי.

רוב ה"המעבדות" נמצאות במדינות עולם שלישי ופועלות עבור עבריינים, סוחרי סמים, שהדבר היחיד שמניע אותם זה להרוויח כמה שיותר ממכירת "החומר" ולהשקיע כמה שפחות במרכיבים ובתהליכי הייצור.

מדובר בדור חדש של סמים, תרכובות כימיות מסוכנות ומשתנות, הצצות ומוצעות למכירה בפיצוציות ובאינטרנט. לא יודעים מאיזה חומרים הן מורכבות, איך הן מיוצרות ומהן ההשפעות הבלתי צפויות שלהן.

הן נמכרות באריזות צבעוניות ומפתות המדמות חליטות צמחים, ומכילות תערובות של צמחים המרוססים בתרכובות הכימיות המסוכנות. בחומרים אלו טמונה סכנה רבה לצעירים הנענים בקלות לשמות המפתים הרשומים על האריזות הצבעוניות: מיסטר נייס גאי, אוקסיג'ן, עליסה בארץ הפלאות, מבסוטון, אמסטרדם, vip ,spice ועוד.

לעיתים רשום על האריזות: חוקי, לא למאכל אדם, קטורת, לבני 18 ומעלה וכו'. הכתוביות נועדו להגן על המפיצים מפני נזקים צפויים.

השפעת התרכובות הכימיות האלו, מסוכנות וקשות הרבה יותר מהשפעות סמי הקנאביס .
התופעות שעליהן דיווחו המשתמשים בחומרים: אי שקט פסיכו-מוטורי, הקאות,עלייה מסוכנת בדופק ולחץ הדם, הזיות,רעידות ופרכוסים. התעלפות ואובדן הכרה ובהמשך שיתוק
(מצב שבו מערכת העצבים המרכזית גורמת להתקשות השרירים).

הפרעות נפשיות: פרנויה, התקפי חרדה, אובדן הזיכרון לטווח קצר, הזיות ועוד.
עד היום הוכנסו עשרות חומרים לרשימת החומרים האסורים על פי פקודת הסמים המסוכנים, אך בפיצוציות נמכרים חומרים מסוכנים נוספים שעדיין לא כלולים ברשימה.
קישור מצורףלכתבה בנושא לחצו כאן
גרסה להדפסה
© כל הזכויות שמורות 2006 ל הרשות למלחמה בסמים והאלכוהול באר שבע
קידום באינטרנטפרסום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט