גרסה להדפסה
דרושים מתנדבים
לפרטים לחץ כאן

«מרץ 2019»
אבגדהוש
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24 25 26 27 28 29 30
31

תוכניות עירוניות

שתף |

"הזדמנויות בתעסוקה לנוער"- מניעה באמצעות הכשרה תעסוקתית

חזרה לתוכניות עירוניות


עם המעבר לחטיבה עליונה, בני נוער רבים מחפשים עבודה.
הכשרה תעסוקתית, היא כלי עבורנו לאפשר לבני הנוער הזדמנות תעסוקתית ראויה בתחומים מגוונים בשוק העבודה, כמו גם מילוי שעות הפנאי , רכישת "ארגז כלים" תעסוקתיים (עמידה בזמנים, מוסר עבודה, יחסי סמכות, התנהלות כלכלית ועוד) והימצאותו של מבוגר משמעותי המהווה מודל לחיקוי ואוזן קשבת .
תוכניות התעסוקה, מאפשרות למגוון בני נוער להשתתף בהן לפי תחומי העניין והיכולות האישיות של כל אחד ואחת.
התוכניות הן שנתיות ומתקיימות בשעות אחר הצהריים במוקדים שונים בעיר .
לכל תכנית, רכז המלווה באופן אישי וקבוצתי את כל משתתפי התכנית ועובד בשיתוף פעולה הדוק עם הגורמים המפנים את בני הנוער (בתי הספר, עובדי נוער , עובדים סוציאליים ועוד)
הליווי הקבוצתי כולל: פעילות קבוצתית קבועה אחת לשבוע בנושאים הבאים: גיבוש והיכרות בין חברי הקבוצה, יצירת חוזה קבוצתי, סבלנות, גבולות אישיים וחברתיים, מניעת שימוש בסמים ובאלכוהול, מניעת עבריינות ברשת, זוגיות ומיניות בריאה, התמודדות עם לחצים חברתיים, הכנה לשירות משמעותי והכנה לעולם התעסוקה ופעילות התנדבותית בקהילה.
ליווי פרטני: בכל שבוע נערכות שיחות אישיות בהן עובדים על תכנית מטרות אישית המותאמת לכל נער/ה.
התוכניות מגוונות ומשתנות משנה לשנה

* הכשרת מפעילי מחסן ממוחשב
בשנים האחרונות, תחום המחסנאות התפתח מאוד והפך לעבודה הדורשת הכשרה וידע מקדים.
הכשרה שכזו מהווה הזדמנות לבני הנוער לעבודה בחברות גדולות הידועות בשוק.

"האופי שביופי" – קוסמטיקה ואיפור מקצועי
נערות רבות מתחברות לתחום האיפור וחולמות לעבוד בו. האיפור משמש ככלי להעצמה נשית והעלאת ביטחון עצמי וגם הזדמנות לתעסוקה מגוונת ורווחית כשכירה או כעצמאית. במסגרת התכנית, מתקיימת פעילות התנדבותית בה הנערות מאפרות ילדות צעירות מהן.

* הכשרת טכנאי סמארטפונים
בעידן בו כל אחד מחזיק בטלפון מתקדם, קורס טכנאי סמארטפונים מכשיר לאחד המקצועות המבוקשים כיום ומאפשר הזדמנות לעבודה בתחום.

* שיווק טכנולוגי
רשתות חברתיות מהוות פלטפורמה שיווקית עיקרית לעסקים רבים, ועבודה שיווקית בתחום היא עסק בפני עצמו. הקורס נותן לבני הנוער כלים ליזמות עסקית ועבודה בתחום מתפתח זה. שותפים: לשכת המסחר.

* נוער פרינג´
תכנית המתקיימת בתיאטרון הפרינג´ בעיר העתיקה. בני הנוער משתלבים בצוותי העבודה הקיימים בתיאטרון: צוות טכני (סאונד, תאורה, הקמת תפאורה), צוות שיווק (עבודת סדרנות, חלוקת פלאיירים, קופה וטלמרקטינג).
במהלך השנה הנערים עובדים 6 שעות שבועיות ובנוסף, משתתפים בסדנאות תיאטרון, הצגות ועיבודן ופעילויות קבוצתיות אותן מעביר רכז התכנית המלווה באופן אישי וקבוצתי את כל משתתפי התכנית ועובד בשיתוף פעולה הדוק עם הגורמים המפנים של בני הנוער (בתי הספר, עובדי נוער, עובדים סוציאליים ועוד).

* אדריכלות נוף
תחום הגינון ואדריכלות הנוף מספק תעסוקה מגוונת ורווחית הן למי שבוחר לעבוד בו כשכיר והן למי שבוחר לפתחו באופן עצמאי.
ענף זה הוא בעל פוטנציאל תעסוקתי גדול מאוד. הכשרת בני נוער, בתחום מעניקה הזדמנות לרכישת מקצוע לחיים וזוהי בבחינת הזדמנות לכניסה לחיים עצמאיים בוגרים.גרסה להדפסה
© כל הזכויות שמורות 2006 ל הרשות למלחמה בסמים והאלכוהול באר שבע
קידום באינטרנטפרסום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט