גרסה להדפסה
דרושים מתנדבים
לפרטים לחץ כאן

«מרץ 2019»
אבגדהוש
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24 25 26 27 28 29 30
31

קורס אוריינטציה ל12 הצעדים

שתף |
סדנאות והכשרות- כללי | סדנאות במקומות העבודה | סדנאות לבני נוער | הכשרה לעובדי נוער | קורס אוריינטציה ל12 הצעדים | " מדברים על זה..." – סדנאות לבני נוער מהמגזר הדת |

אוכלוסיית ייעד:

צוותים מקצועיים העובדים עם מכורים ( עו"ס,סיעוד, מדריכים )

רציונל:

תוכנית 12 הצעדים שמקורה בארגון אלכוהוליסטים אנונימיים A.A, ידועה בהיותה שיטת התערבות המתאימה לטיפול בהתמכרויות. מקורה של התוכנית הוא בארגוני עזרה-עצמית, אולם התוכנית נפוצה ומיושמת בהרחבה גם במסגרות מקצועיות אחרות, בנוסף לדרכי טיפול קיימות ולעתים כדרך הטיפול העיקרית. על הצוותים המקצועיים להכיר את הכלים והשפה של השיטה על מנת שיוכלו להתחבר ולהבין את עולמם של מטופליהם .

מטרות:

הכרת הכלים והשפה של שיטת 12 הצעדים להתערבות עם מכורים

תקציר הפעילות:

12  מפגשים, כל מפגש בהיקף של 3.5 שעות ( סה"כ 42 שעות ).  בין השעות 12:00-15:30 , התחלה משוערת של הקורס התחלה משוערת של 1/11/11. יום ההכשרה עדיין לא נקבע, ככל הנראה יתקיים ביום שלישי או רביעי ( יום ההכשרה יקבע על פי רוב המשתתפים ). ההכשרה תתקיים במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע . המפגשים בנויים מתיאוריה ומהתנסות חוויתית (שאלונים) בה נדרשת מהמשתתפים רמת חשיפה בדומה לקורסים אקדמיים (כדוגמת פרקטיקום).

המפגשים:

מפגש 1  – תוכנית 12 הצעדים: היסטוריה, מבנה התוכנית, דרכי העבודה של תוכנית ה- N.A, הכללת התוכנית כשיטת טיפול מקצועית למגוון תופעות והפרעות, שפת התוכנית כשפה טיפולית, "ארגז הכלים" של התוכנית וערכיה המיוחדים. היכרות עם מי הוא המכור .

מפגש 2  –ספרות מקצועית , רק להיום ותפילת השלווה .

מפגש 3-צעד ראשון התנסות חוויתית (שאלונים)

מפגש 4– מצעד ראשון אל השני. הערכים והעקרונות של הצעד השני, הבנת "הכוח העליון" והיחס אליו, התפתחות האמונה, התגברות על התנגדויות לצעד. התנסות חוויתית (שאלונים)

מפגש 5– מצעד שני לצעד שלישי. הערכים והעקרונות של הצעד השלישי, הבנת הרצון האלוהי והתפיסה המוסרית של התוכנית. התוכנית כפסיכותרפיה מבוססת אמונה, משמעות התפילה של צעד שלישי. התנסות חוויתית (שאלונים.

מפגש 6 – מצעד שלישי לצעד רביעי. הערכים והעקרונות של הצעד הרבעי: סיפור החיים, חשבון נפש מוסרי, עבודה על טינות, פחדים ופגיעות באחרים. התנסות חוויתית (שאלונים)

מפגש 7 – מצעד רביעי לצעד חמישי. צעד חמישי: לקיחת אחריות אישית (accountability) ווידוי ומשמעותם להתפתחות.  התנסות חוויתית (שאלונים)

מפגש  8–  צעדים שש ושבע: נכונות להשתנות ופעולה אקטיבית לשינוי עצמי. התנסות חוויתית (שאלונים)

מפגש  9+10- צעדים שמונה ותשע: מבחן לקבלה ( ענווה) פתיחת תהליך הכפרה . אני מול המשפחה , החברה..

מפגש 11 – צעדים עשר, אחד עשרה ושניים  עשר: המשך שמירה על מודעות לחסרונות ופגמי אופי + עריכת חשבון נפש יומי. המשך חיזוק הקשר ההכרתי עם  כוח עליון דרך תפילה ומדיטציה +יישום עקרונות רוחניים בכל תחומי החיים.

מפגש 12 – סיכום ומשוב

  • במהלך הקורס תהייה התייחסות מיוחדת ודגשים לעבודה עם 12 הצעדים בקרב בני נוער.

 

 

© כל הזכויות שמורות 2006 ל הרשות למלחמה בסמים והאלכוהול באר שבע
קידום באינטרנטפרסום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט